Prečo si vybrať výživový roztok DAMISOL pre živý plot?

Najlepším riešením umelej - alebo doplnkovej - výživy rastlín v dnešnej dobe sú bezpochybne tekuté umelé hnojivá. Tekuté umelé hnojivá, iným menom výživové roztoky sú použitelné aj pre aplikovanie spolu so zavlažovaním, aj vo forme postrekov.

Výživový roztok je silným koncentrátom, jeho zloženie bolo navrhnuté pestovateľom zázračného živého plotu. Jedno balenie obsahuje 0,4 litrov koncentrátu výživového roztoku.

V čom je výživový roztok DAMISOL jedinečný?

Jeho zloženie bol navrhnutý tak, aby podporil:

  •     urýchlené vytvorenie koreninovej sústavy
  •     vytvorenie hustého a nepriehladného systému listov a bočných konárikov

Rastlinky k rýchlemu rastu bezpochybne potrebujú aj kvalitnú pôdu a výživu. Hlavne, ak vo Vašom okolí máte veľmi nekvalitnú ílovitú, piesočnatú alebo kamenistú pôdu. Pravdou je, že rýchlosť jeho rastu bez výživového roztoku bude presne polovicou toho, čo uvádzame. V takých prípadoch je pre Vás výživový roztok DAMISOL priam nevyhnutný!

Používanie výživového roztoku DAMISOL

Pri jesennej výsadbe doporučujeme hneď po výsadbe a na jar pred rasením (v prípade jarnej výsadby ihneď po výsadbe) pôdu pod rastlinkami poliať roztokom vody a DAMISOLu, a cez rok doporučujeme 2x - 3x aplikovať DAMISOL formou postreku - tým sa zabezpečí vytvorenie hustého, listnatého porastu.

Je veľmi dôležité už pri výsadbe aplikovať DAMISOL roztok, aby sa rastlinkám vyvynula hustá koreninová sústava, čo zabezpečí dostatočný prísun živín potrebných pre rýchly rast Vášho živého plotu.

Doporučené dávkovanie:

  • Pri výsadbe a pri aplikovaní ako vodný roztok treba vytvoriť 0,15% roztok.
  • Riedenie: na koncentráciu 0,15 % - 1,5 dl na 100 l vody.
  • Jedno balenie DAMISOLu vystačí na 275 litrov vody. Pri aplikácii 1 litra roztoku pre 1 rastlinku, balenie vystačí pre 275 kmeňov.

   

  • Pri aplikáci postrekom (listová aplikácia) potrebujete koncentráciu roztoku 0,2% - 0,3%. 
    Obdobie: máj až september, odporúčaná aplikácia 1 x mesačne.
  • Riedenie: koncentrácia 0,2 až 0,3% - 20-30 ml na 10 l vody. 
  • Jedno balenie DAMISOLu vystačí pre celoročné postrekovanie 300 kmeňov.

Dátum spotreby: 3 roky od výroby - vyznačené na obale
Záručná lehota: 2 roky

V prípade záujmu si výživový roztok DAMISOL môžete objednať spolu s rastlinami, - alebo samostatne, pričom môžete počítať s najnižšou sadzbou poštovného.

Cena jedného balenia výživového roztoku DAMISOL (400 ml) je 4,60,- EUR + poštovné.