Čo píše o tejto rastline Dr. Péter Simocsics (Magazín prírodného liečiteľstva)

simoncsics-peter-aronie

Arónia čiernoplodá má predovšetkým mimoriadne protizápalové účinky, resp. musíme zdôrazniť jej účinky pri prevencií vzniku chorôb.

Výskumy posledných desaťročí jednoznačne potvrdili, že najväčší počet civilizačných ochorení (srdcový infarkt, rakovina, diabetes, srdcovo-cievne ochorenia, ochorenia látkovej výmeny) indukujú zápalové procesy. Polyfenol a flavonoidy, na ktoré je arónia mimoriadne bohatá viažu protizápalové markery (napr. cyklooxygenázu, resp. TNF-alfu).

Okrem toho blokuje enzým, ktorý by spôsobil  tvorbu kyseliny arachidonovej, ktorá je spúšťačom všetkých zápalových procesov.

Široko spektrálne výskumy v poľskom Wroclave potvrdili, že je za jej antioxidačný vplyv môžeme vďačiť vysokému redox potenciálu, to znamená že sa spája so schopnosťou podporujúcou výmenu iónov, teda odovzdávanie kyslíka a príjem dusíka. Tieto látky dobre viažu aj ťažké kovy!

Prokainy arónie s vysokou molekulovou hmotnosťou obsahujú veľa takých aromatických prstencov, ktoré majú veľmi silnú schopnosť viazať voľné radikály. Potvrdili, že potenciál účinnosti arónie čiernoplodej je taký vysoký, ako majú čínske liečivé rastliny, ktoré na základe skúseností tradičnej medicíny používajú pri liečbe rakovinových ochorení.

Na lekárskej univerzite v Plovdive skúmali vplyvy šťavy z arónie pri liečbe diabetikov. Dospeli k názoru, že zázračné ovocie má mimoriadne účinky pri doplnkovej liečbe diabetikov.

Ľudové liečiteľstvo v Rusku čiernu aróniu  už veľmi dlhú dobu využíva takmer  „allround”, teda na rôzne neduhy ako domáci liek. Predovšetkým pri črevných infekciách, kožných ochoreniach, infekciách močových ciest a pri vysokom krvnom tlaku.

„Zaujímavým spôsobom” aj výskumníci univerzity v americkom meste Illionis jednoznačne potvrdili, že arónia stimuluje krvný obeh, zabraňuje vzniku krvných zrazenín, posilňuje srdce a chráni močové cesty pred zápalovými ochoreniami.

V Sovietskom zväze už v rokoch 1950-prebiehal intenzívny výskum zameraný na účinky arónie, ktorého výsledkom potvrdili nielen to, že pomáha odstrániť z tela ťažké kovy, ale má výborné účinky aj pri liečbe žiarením postihnutých pacientov. Tým pádom z arónie nevyhotovili iba šťavu, ale aj klinicky účinný prášok, a tablety.

Úspešné klinické použitie arónie zdokumentovali pri týchto ochoreniach:

Črevné ochorenia, žalúdočný katar, ochorenia pečene a žlčníka, kožné ochorenia, alergické reakcie, diabetes, detské ochorenia (šarlach, osýpky), vysoký krvný tlak a všetky ostatné srdcovo cievne ochorenia, problémy zrážanlivosti krvi, trombózy, infekcie močových ciest, ochorenia štítnej žľazy, a zlepšenie stavu pacientov po chemoterapií, uveitída.

Po zhrnutí skúseností posledných desaťročí, môžeme skonštatovať, že tento ovocný plod s mimoriadne vysokým obsahom živín sa nie náhodou dostal do stredobodu lekárskej pozornosti.

Jeho liečebné účinky spočívajú vo vysokom obsahu vitamínu P (flavonoid), vitamínov rozpustných vo vode, ako B1-,B2-,B6-,B9-,B12-,C- a vitamínu H,  vitamínov rozpustných v tukoch, ako A-,E-a K, provitamínu a svojej vysokej schopnosti viazať voľné radikály, čím chráni bunky pred ich zničením. Podľa jednoznačného názoru výskumníkov má aspoň také liečebné a preventívne účinky, ako plod zázračnej tahitskej rastliny, noni. Aróniu však máme tu, pred nosom, nevyžaduje žiadnu zvláštnu starostlivosť, dopyt po tejto rastline stále rastie, preto by bolo dobré, ak by sa tento koncentrát zdravia pestoval aj u nás.

Dôsledkom toho, by bola možno nepríjemná chuť v ústach farmaceutických výrobcov, ale pestovatelia tejto rastliny by určite osladili život onkologických pacientov a ľudí trpiacich inými civilizačnými chorobami.

(Úryvok z Časopisu prírodného liečiteľstva)

Podobný obsah

Arónia u klientky

Arónia u našej klientky Anny S.

Dobrý deň, v októbri 2020 sme od Vás objednali 50 sadeníc Arónie. Posielam fotky ,ako sme sadenice vysadili,potom po pol roku a tiež najnovšie zábery

Příběh "dvou lékárníků".

Príbeh „dvoch lekárnikov”

Tento príbeh siaha až do doby, keď ešte žila moja prababka. Ona bola veľmi rodinne založená, starostlivá parbabička, ktorá dobre poznala rôzne rastliny. Ešte aj

“Živý plot som zakúpila pred dvoma rokmi a som spokojná.

Tiež hodnotím že mi je pravidelne zasielaný spravodaj v ktorom sú zaujímavé a poučné informácie.

Je vidieť že WonderHedge sa zaujíma o svojich zákazníkov.
O. Pasovská”

“Dobrý deň, práve som od Vás dostal objednané kríky, rád by som Vám strašne poďakoval za absolútnu profesionalitu, perfektnú komunikáciu a starostlivosť o zákazníka.

Veľmi často a dlho nakupujem po internete, ale s tak dokonalou prácou som sa ešte nestretol!

Na základe týchto skúseností budem Váš obchod všetkým odporúčať.

Ak budem niekedy potrebovať kríky, tak sa určite obrátim na Vás. Ešte raz ďakujem.
Igor K.”